Тремор

Відповіді на часті запитання стосовно тремору.

Негір Іванна Юріївна, Невролог
Автор

Негір Іванна Юріївна

Невролог, член Асоціації неврологів України

Тремором називають несвідомі коливання частин тіла, які викликані скороченням певних м’язів. У деяких людей можна спостерігати фізіологічний тремор, який має невелику амплітуду і не заважає в побуті. Патологічний або хворобливий тремор можна побачити неозброєним оком, він має більшу амплітуду і частоту і явно заважає людині в виконувати дії.  

Існує два основних типи тремору – тремор спокою, та тремор, який виникає при рухах. 

Найчастішою причиною тремору спокою є всім відома хвороба Паркінсона. На практиці цей стан зустрічається набагато рідше, ніж інші форми тремору, і в більшості випадків легко діагностується. 

Основними видами тремору, що виникає при рухах, є постуральний тремор, тобто тремор, який з’являється в певному положенні тіла, наприклад при витягнутих вперед руках, а також кінетичний, тобто тремтіння, яке виникає при довільних рухах, наприклад коли пацієнт підносить чашку до рота. Такий тремор посилюється при хвилюванні чи стресі, часто супроводжується тремніттям підборіддя і голосу. 

Окремої уваги заслуговує есенціальний тремор. Це найчастіша форма тремору, що з’являється у дорослих людей. Це особливе тремтіння посилюється при виконанні рухів, і може повністю зникати в спокої. З часом таким пацієнтам стає важко їсти, писати та виконувати дрібні рухи. Це значно погіршує життя та призводить до небажаних наслідків. 

 На щастя кожен з цих типів тремору має свої особливості і в більшості випадків ретельного неврологічного огляду є достатньо для того, щоб встановити причину виникнення тремтіння. Для цього варто звернутися до лікаря невролога, який може оцінити всі наявні симптоми, призначити обстеження ( Електронейроміографію стимуляційну чи голкову, ЕНМГ рук тощо) та встановити діагноз. Правильно встановлений діагноз дає змогу призначити адекватне лікування, яке в більшості випадків дає змогу зменшити симптоми захворювання і повернути пацієнта до повноцінного життя. 

В нашому центрі лікар невролог зможе оцінити всі наявні симптоми та дати рекомендації щодо корекції даного стану. 

Записатися на прийом online на сайті:


Часті запитання стосовно тремору: 

  • У мене з’являється тремтіння рук, коли я витягую їх перед собою. Це небезпечно? 

Ні, в більшості випадків такий симптом є при фізіологічному треморі, який буває у деяких людей. Але і його можна зменшити, тому варто звернутися до лікаря.

  • У моєї бабусі тремтять руки і підборіддя, тремор посилюється коли вона хвилюється або коли на неї звертають увагу, у неї хвороба Паркінсона? 

Описана симптоматика найбільш характерна для есенціального тремору, який буває в 10 разів частіше ніж хвороба Паркінсона. Варто звернутися до лікаря, і призначити лікування. Здебільшого в випадку есенціального тремору можна досягнути значного покращення навіть при вираженому тремтінні. 

Помічаєте тривожні симптоми у себе чи близької людини

Звертайтеся! Лікарі IQMED у Львові допоможуть своєчасно виявити та вирішити проблему.

Обрані послуги0
Ви не обрали жодної послуги
Продовжити вибір
0