Тремор

Відповіді на часті запитання стосовно тремору.

Автор

Тремором називають несвідомі коливання частин тіла, які викликані скороченням певних м’язів. У деяких людей можна спостерігати фізіологічний тремор, який має невелику амплітуду і не заважає в побуті. Патологічний або хворобливий тремор можна побачити неозброєним оком, він має більшу амплітуду і частоту і явно заважає людині в виконувати дії.  

Існує два основних типи тремору – тремор спокою, та тремор, який виникає при рухах. 

Найчастішою причиною тремору спокою є всім відома хвороба Паркінсона. На практиці цей стан зустрічається набагато рідше, ніж інші форми тремору, і в більшості випадків легко діагностується. 

Основними видами тремору, що виникає при рухах, є постуральний тремор, тобто тремор, який з’являється в певному положенні тіла, наприклад при витягнутих вперед руках, а також кінетичний, тобто тремтіння, яке виникає при довільних рухах, наприклад коли пацієнт підносить чашку до рота. Такий тремор посилюється при хвилюванні чи стресі, часто супроводжується тремніттям підборіддя і голосу. 

Окремої уваги заслуговує есенціальний тремор. Це найчастіша форма тремору, що з’являється у дорослих людей. Це особливе тремтіння посилюється при виконанні рухів, і може повністю зникати в спокої. З часом таким пацієнтам стає важко їсти, писати та виконувати дрібні рухи. Це значно погіршує життя та призводить до небажаних наслідків. 

 На щастя кожен з цих типів тремору має свої особливості і в більшості випадків ретельного неврологічного огляду є достатньо для того, щоб встановити причину виникнення тремтіння. Для цього варто звернутися до лікаря невролога, який може оцінити всі наявні симптоми, призначити обстеження ( Електронейроміографію стимуляційну чи голкову, ЕНМГ рук тощо) та встановити діагноз. Правильно встановлений діагноз дає змогу призначити адекватне лікування, яке в більшості випадків дає змогу зменшити симптоми захворювання і повернути пацієнта до повноцінного життя. 

В нашому центрі лікар невролог зможе оцінити всі наявні симптоми та дати рекомендації щодо корекції даного стану. 

Записатися на прийом online на сайті:


Часті запитання стосовно тремору: 

  • У мене з’являється тремтіння рук, коли я витягую їх перед собою. Це небезпечно? 

Ні, в більшості випадків такий симптом є при фізіологічному треморі, який буває у деяких людей. Але і його можна зменшити, тому варто звернутися до лікаря.

  • У моєї бабусі тремтять руки і підборіддя, тремор посилюється коли вона хвилюється або коли на неї звертають увагу, у неї хвороба Паркінсона? 

Описана симптоматика найбільш характерна для есенціального тремору, який буває в 10 разів частіше ніж хвороба Паркінсона. Варто звернутися до лікаря, і призначити лікування. Здебільшого в випадку есенціального тремору можна досягнути значного покращення навіть при вираженому тремтінні. 

Помічаєте тривожні симптоми у себе чи близької людини

Звертайтеся! Лікарі IQMED у Львові допоможуть своєчасно виявити та вирішити проблему.

Обрані послуги0
Ви не обрали жодної послуги
Продовжити вибір
0