Психіатрія

Психіатрія

Психічні розлади, навіть легкі, є ділянкою, за яку відповідає лікар-психіатр.

Якщо ви задумуєтесь про те чи потрібна вам консультація психіатра, варто все ж звернутися на скринінгову консультацію (діагностичну). Інколи тривалий страх, що ти “можеш зійти з розуму”, страх психічної хвороби чи “страх психіатра” віднімає значно більше життєвих сил, ніж самі симптоми розладу.

Значна кількість легких проблем закінчується скеруванням до психотерапевта як складової лікувального процесу. Але для психотерапевта також є важливою інформація від психіатра: вірний діагноз та виключення інших – непсихічних причин симптомів, які є причиною звернення.

Яскравим прикладом є тривожні розлади чи депресія при захворюваннях щитоподібної залози. При підвищеній функції (гіпертиреоз) зустрічаються різкі тривожні розлади та класичні панічні атаки. При зниженій функції (гіпотиреозі) – депресії, які не лікуються ні психотерапевтично, ні навіть психіатричними препаратами.

А ви хотіли б лікуватися від тривоги тривало а потім дізнатися що причиною була щитоподібна залоза?

В всіх таких (і також у інших) ситуаціях потрібна допомога спеціаліста – психіатра. Йому на допомогу приходять невролог, ендокринолог чи інші спеціалісти  – щоб виключити інші захворювання, які впливають на психіку. Для ретельної діагностики, індивідуально для кожного випадку, ми залучаємо необхідних спеціалістів та проводимо необхідні обстеження.

До лікаря-психіатра необхідно звертатись при наступних розладах:

 • психічні розлади при пошкодженні чи інтоксикації ЦНС
  (органічні чи екзогенно-органічні психічні розлади). Наприклад, якщо близька вам людина раптово змінилася в поведінці (за якийсь місяць чи два) і стала поводитися дивно, причиною може бути, наприклад, пухлина в голові (або перенесений “малий” інсульт) без жодних неврологічних порушень а тільки з змінами психіки. Тут необхідне комплексне обстеження організму. НЕ ЧЕКАЙТЕ!
 • невротичні та тривожні розлади
  стресові реакції, розлади адаптації, тривожні розлади (їх є декілька різних видів), невротична депресія та ОКР (обсесивно-компульсивний розлад) це деякі приклади цієї групи.
 • психосоматичні розлади
  це розлади, причини яких є психічними, але симптоми – тілесними; так – вегетосудинна та нейроциркуляторна дистонія – це часто неіснуючі діагнози, як і значна частина “функціональних розладів ШКТ” – це переважно соматичний еквівалент (тілесний прояв) тривожного синдрому
 • психотичні розлади
  бувають дуже різними, як внаслідок стресу, так і через інтоксикацію (наприклад – нелегальними наркотиками), а також – розлади спектру шизофренії, які пов’язані з більш глибокими внутрішніми порушеннями діяльності головного мозку – про це окремо нижче
 • біполярний розлад (БАР)
  це почергові періоди не тільки депресії, а й надмірної активності – рухової, психічної (надмір думок, ідей, планів) що часто супроводжується нестримною дратівливістю без причини або ейфоричним станом з легковажністю, коли дуже легко наробити помилок, які потім важко виправити. Це називається манІя (наголос на останньому складі). Ці стани майже завжди циклічні і щороку відбирають все більше нормального продуктивного часу життя. Типово – до 4-6 місяців в році.
 • розлади особистості
  дуже грубо – це коли якась наша риса характеру проявляється “де треба і не треба” і не дає нам шансу зробити щось по-новому. Тут рівнозначно велику роль у формуванні допомоги відіграють психотерапевти. Правду кажучи – більш важливу ніж психіатри. Але завдання психіатрів – діагностувати та надавати медикаментозну підтримку під час кризових періодів, а такі бувають.
 • розлади шизофренічного спектру та шизофренія
  це прикрі захворювання, які найбільш часто потребують тривалого спостереження в психіатра, але статистика свідчить що понад 20% виліковуються. Проте значній частині доводиться приймати ліки для контролю симптомів не менше 5 років.
 • деменції
  Часто зустрічаються у старших людей (типово у віці після 65 років), їх в народі називають “старечий маразм”. Ці розлади лікують як психіатри так і неврологи – кожен впливає на свою ланку. сюди входять такі хвороби як хвороба Альцгеймера, деменції при хворобі Паркінсона, Піка, судинні деменції. Робота невролога полягає в медикаментозній підтримці ушкоджених ділянок мозку, а робота псхіатра – в коригуванні поведінкових чи психічних порушень які виникають через пошкодження мозку. Своєчасний початок спостереження віддаляє період повної втрати самостійного функціонування.

Значна частина хронічних депресій та біполярного розладу починається в віці 14-17 років. Надто мало звертаються в такому віці до психіатрів. А коли хвороба триває вже 3-5 років – “витягувати” з неї – важче і довше. Тому лікування дорослих, у клініці IQmed  є спеціалісти, які допоможуть вирішити проблеми розладів та хвороб у дітей та підлітків, При потребі, ми долучаємо дитячих та підліткових психотерапевтів та психологів. 

Ваше здоров’я – наша спільна робота!

Ми спільно з іншими лікарями з нашої клініки та психотерапевтами-партнерами формуємо план для досягнення довготремінових результатів, виходячи з нашого досвіду.

Наш сукупний досвід – запорука комплексного підходу до проблеми здоров’я загалом, та психічного зокрема. Адже психічне здоров’я є невід’ємною частиною якості життя та поняття здоров’я в цілому.

Для вашого комфорту в IQmed ми пропонуємо  також деякі онлайн-інструменти  та дистанційні консультації.

Ми прагнемо індивідуального підходу, та налаштовані на результат. Спільна праця пацієнта, родини та нашої команди – вірний шлях до одужання.

Часто лікування навіть легких психічних розладів відбувається паралельно у лікаря-психіатра (медикаментозне) та у психотерапевта (психотерапія), що є двома складовими лікувального процесу.

Дитяча психіатрія

Бувають випадки, коли батьки не розуміють, що відбувається з дитиною і не знають, що з цим робити. Діти, як і дорослі, можуть мати психічні захворювання, проте вплив захворювання на розвиток дитини має негативні наслідки у майбутньому. У дітей, як і у дорослих можуть розвиватись – психотичні розлади (Гострий поліморфний психотичний розлад, шизофренія), біполярний афективний розлад, депресія, порушення сну, розлади адаптації.

Окрім захворювань, які розвиваються у дорослих, для дитячого віку характерно виявляти 

 • розлади спектру аутизму, 
 • відставання (затримку)  у психо-моторному розвитку
 • гіперактивний розлад (ГРДУ – гіперактивний розлад з дефіцитом уваги)

Рання діагностика, ретельно складений план лікування і реабілітації надають змогу дитині розвиватись та надає можливість стати повноцінною частиною суспільства.

Наші лікарі

Детальніше про послуги

Група захворювань Нам скаржаться на проблему (чи симптом): Ми діагностуємо та лікуємо: Що робити:
Тривожні розлади, реакції на стрес та психсоматичні розлади Неспокій, тривога, переживання, страх, важко прийняти рішення, невизначеність, невпевненість, нав’язливі думки, дратівливість, плаксивість, порушення сну
 • диф.діагностика з ендокриноролічними захорюваннями
 • диф.діагностика з депресією та біполярним розладом
 • призначаємо лікування
 • розробляємо довготривалу програму спостереження

на консультацію
Психічні розлади при пошкодженні чи інтоксикації ЦНС Різка зміна поведінки, неадекватність, дратівливість, втрата свідомості, порушення пам’яті, втрата навичок, затьмарена свідомість, порушення сну
 • встановлення можливості впливу наркотичних чи інших речовин на поведінку
 • діагностика уражень головного мозку
 • призначаємо лікування
 • розробляємо довготривалу програму спостереження та реабілітації

на консультацію
Депресія Сум, страх, втрата бажання щось робити, неспокій, порушення сну, знижений настрій, пригніченість, втрата працездатності, зниження продуктивності праці, втрата чи підвищення апетиту, зниження лібідо, втрата інтересу до життя, думки про самогубство
 • діагностика наявності ендокринологічних порушень
 • визначення тривалості і циклічності захворювання
 • визначення складності симптомів
 • призначаємо лікування
 • розробляємо довготривалу програму спостереження

на консультацію
Психотичні розлади та розлади шизофренічного спектру Неадекватна поведінка, різка зміна поведінки, дивна поведінка, галюцинації, ведення діалогу з “неіснуючими людьми”, “голоси”, замкненість в собі, “перестав чи перестала говорити”, сміх без причини, сильний страх до чогось, маячення, розгальмованість, агресія, змість, крик без причини, дивні переконання, дивні думки; бачить/чує/відчуває на смак/на нюх/на дотик те чого немає,
 • діагностика з вливом наркотичних речовин чи галюциногенів
 • оцінка важкості стану
 • призначаємо лікування
 • розробляємо довготривалу програму спостереження

на консультацію
Біполярний розлад Сум, страх, втрата бажання щось робити, неспокій, порушення сну, знижений настрій, пригніченість, втрата працездатності, зниження продуктивності праці, втрата чи підвищення апетиту, зниження лібідо, втрата інтересу до життя, думки про самогубство. Ейфорія, дурашливість, занадто веселий настрій, неадекватна поведінка, дефіцит імпульс-контролю, дратівливість, підвищена рухова активність, агресія, відсутність сну, зловживання алкоголем чи наркотиками (чого раніше не було)
 • діагностика з депресивним розладом, інтоксикаціями та розладами шизофренічного спектру
 • призначаємо лікування
 • розробляємо довготривалу програму спостереження

на консультацію
Розлади особистості Важко спілкуватись з іншими людьми, фіксованість на певній проблемі, відсутність гнучкості у прийнятті рішень, схожа реакція на різні ситуації (як на добрі та погані події)
 • призначаємо лікування медикаментозне ита/чи психотерапевтичне
 • розробляємо довготривалу програму спостереження

на консультацію
Деменції Порушення пам’яті, втрата навичок, не може себе обслуговувати, не може пояснити що робить, не впізнає рідних/знайомих
 • діагностика з інтоксикаціями
 • діагностика ендокринологічних захворювань
 • діагностика неврологічних порушень
 • призначаємо лікування
 • розробляємо довготривалу програму спостереження

на консультацію

Спеціальні послуги

 • Консультування стосовно дієтотерапії при надлишковій масі тіла.
 • Інформування (індивідуальний тренінг) для пацієнтів з ЦД та членів їх родин
 • Складання індивідуального плану інсуінотеорапії при ЦД.
 • Консультація щодо зменшення ризиків та ускладнень при наявності ЦД
 • Консультація щодо особливостей харчування у хворих ЦД та при патології щитовидної залози.
 • Лікування акне ендокринного походження.
 • Лікування гірсутизму.
 • Консультація щодо попередження “діабетичної стопи”
 • Добовий моніторинг рівнів глюкози