Інструментальна діагностика

Інструментальна діагностика

В клініці IQMED ми проводимо наступні інструментальні дослідження:

 • Спірометрія (вимірювання функціонального стану легень спірометром);
 • Реєстрація електрокардіограми (ЕКГ) з розшифруванням (заключенням);
 • Холтер-моніторування ЕКГ (добове моніторування ЕКГ, тривалістю до 7 діб);
 • Стимуляційна електронейроміографія (ЕНМГ).

Електрокардіографія

Електрокардіографія – це реєстрація електричної активності серця із наступним відображенням її у вигляді графіку.

Електрокардіографія відноситься до найбільш частих досліджень при захворюваннях серцево–судинної системи. ЕКГ є вирішальним методом дослідження при порушенні серцевого ритму та провідності та для діагностики ішемії, гіпертрофії міокарду. ЕКГ у поєднанні з відповідно дозованим навантаженням (фізіологічними пробами) допомагає діагностувати приховані захворювання серця, які можуть не мати жодної симптоматики.

Найчастіше ЕКГ застосовується для виявлення захворювань серця, але також часто ЕКГ є необхідною для виключення інших захворювань та підтвердження (верифікації) діагнозу.

ЕКГ-дослідження не потребує спеціальної підготовки від пацієнта, його зазвичай проводить медсестра, але лікаря, який буде аналізувати електрокардіограму, необхідно попередити про прийом медикаментів напередодні дослідження, оскільки це може вплинути на результати.

При знятті електрокардіограми, пацієнт лягає на кушетку. Передню стінку грудної клітки необхідно звільнити від одягу для прикріплення електродів, також електроди накладаються на верхні і нижні кінцівки. Перед записом необхідно не менше 5 хвилин полежати в комфортних умовах, щоб робота серця врівноважилася. Протягом дослідження пацієнту потрібно лежати та дихати спокійно, не рухатися, оскільки м’язове напруження може впливати на показники кардіограми. Далі відбувається запис електричної активності серця і відображення її на стрічці (або комп’ютері).

ЕКГ є методом дослідження, який вже протягом 100 років не втрачає своєї значущості в діагностиці. В наш час електрокардіографи настільки осучаснені, що прилад сам може розшифровувати деякі показники дослідження, що спрощує діагностику та дозволяє швидко формувати правильний та ефективний підхід до лікування.

Ми можемо вислати вашу кардіограму на ваш е-мейл, щоб ви переслали результат вашому сімейному лікарю або кардіологу миттєво. Також у нас в клініці ведуть прийом декілька кардіологів та сімейних лікарів.

Звертайтеся.

Електронейроміографія

Це метод, який дозволяє оцінювати функцію периферичних нервів, корінців і м’язів. Під час стимуляційної ЕНМГ для оцінки функції нервів використовується невеликий електричний струм. Показаннями до застосування цього методу є:

 • Полінейропатії;
 • Ураження нервів при травмах;
 • Тунельні синдроми, зокрема синдром карпального каналу;
 • Неврологічні прояви остеохондрозу;
 • Ураження передніх рогів спинного мозку (БАС, спінальна аміотрофія);
 • Порушення нервово-м’язової передачі (міастенія);
 • Ураження м’язів, як спадкового характеру (міодистрофії, міотонії), так і набуте (поліміозит тощо).

Особливо цей метод помічний у разі наявності таких клінічних проявів, як затерпання і/або болі в кистях під час сну, затерпання та неприємні відчуття в ногах, втрата рухів у руці або нозі, відчуття затерпання мізинця, під час підготовки до оперативного втручання з приводу остеохондрозу хребта та низці инших неврологічних уражень.

Спірометрія

У клініці IQmed, ви маєте можливість швидко діагностувати функціональний стан легень.

На даний час найактуальнішою причиною є оцінка стану легень у пацієнтів після COVID-19, особливо корисним є повторюване обстеження (до 3 разів, з інтервалом який визначить лікар) для оцінки змін динаміки функціонального стану легень.

Спірометрія – це найшвидший метод, який використовується для оцінки функції органів дихання, допомагає діагностувати патологію легень та бронхів. Для проведення спірометрії використовують спеціальний прилад – спірометр або спірограф. Дослідження необхідно проводити не раніше ніж за дві години після прийому їжі, оскільки вживання кави/чаю, їжі, а також тютюну та медикаментів можуть вплинути на показники функціонування легень і бронхів.

Сучасні можливості спірометричного дослідження дозволяють визначити, який із двох основних типів порушення функції дихання (рестриктивний чи обструктивний) присутній у хворого.

Як відбувається процес діагностики?

Вся процедура разом з підготовкою займає не більше десяти хвилин, після чого пацієнт отримує результат з показниками і вже з ним може звернутись до свого лікаря щодо роз’яснення отриманих результатів.

Спочатку ми проводимо зважування клієнта та вимірюємо ріст. Разом з даними про вік та стать це дає можливість визначити норму. Після цього медичний працівник, який проводить спірографію, просить пацієнта виконувати певні вказівки: вдихнути, видихнути, затримати дихання тощо.

Для кого ще актуальне це дослідження?

 • для контролю ефективності лікування та динаміки прогресування захворювань легень, зокрема бронхіальної астми (часто це ключовий метод оцінки стану)
 • при тривалому кашлі з метою уточнення діагнозу
 • при алергічних станах, що супроводжуються задишкою, відчуттям неефективного дихання, а також якщо відчуття недостатності дихання та задишка є самостійним симптомом
 • у осіб, які у своїй роботі мають контакт із шкідливими випарами, працюють в умовах забрудненого повітряного простору, що в подальшому можуть призвести до патології дихальної системи
 • у осіб, що курять цигарки

Цей скринінговий метод обстеження в IQmed проводиться медсестрою функціональної діагностики, результат ви отримуєте на бланку з визначенням основних показників та меж норми, чи наявним відхиленням.

Ми надішлемо результат на емейл чи месенджер для того щоб ви могли зручно переслати результат своєму лікарю.

Результат не є лікарським заключенням, при відхиленні від норми за роз’ясненням, подальшою діагностикою чи лікуванням необхідно зверніться до лікаря

Також ви можете отриммати консультацію нашого лікаря за результатами даного обстеження (за попереднім записом).

Приходьте!

Наші лікарі

Детальніше про послуги

Спеціальні послуги