Головокружіння

Чому “крутиться” голова та чи потрібно звернутися до лікаря?

Слово “головокружіння” для пацієнта та лікаря має дещо різне значення. Пацієнти словом “головокружіння” описують багато різних відчуттів, зокрема, відчуття нестійкості при ходьбі, похитування, стан потемніння в очах, запаморочення, хоча справжнє головокружіння від латинського “oscillopsia” це відчуття  обертання предметів або відчуття обертання навколишнього простору.

Серед пацієнтів і лікарів існує поширена думка, що найчастішою причиною виникнення головокружіння є недостатність мозкового кровообігу, яке і призводить до того, що голова “крутиться”.

Насправді ж, якщо у пацієнта дійсно присутні відчуття обертання, то найчастішою причиною цього є захворювання внутрішнього вуха. Звичайно, не варто забувати про особливий тип інсультів в вертебробазилярному басейні, які в дійсності зустрічаються не так часто. 

Які ж реальні причини головокружіння? 

Найбільш поширеним станом є доброякісне позиційне головокружіння, яке виникає у 8% людей старше 30 років. Це особливий процес, при якому порушується робота внутрішнього вуха, що є основним аналізатором положення голови в просторі. 

Дане захворювання має свою специфічну симптоматику. Найчастіше пацієнти описують його як відчуття обертання кімнати, або кажуть, що вони “от-от впадуть”. Ці скарги виникають у них не постійно, а лише в певних положеннях голови, зокрема найчастіше, коли вони змінюють положення голови в ліжку. 

Як діагностувати такий стан? 

Для встановлення причини головокружіння потрібно звернутися до лікаря, який займається діагностикою порушень вестибулярного апарату. Він зможе провести спеціальні вестибулярні проби та маневри. Ці дослідження допоможуть виявити, яке саме вухо уражене та повністю усунути дану проблему. Так-так, ви не помилилися: дану проблему можна повністю усунути за допомогою правильної діагностики та нескладних вестибулярних маневрів. Одразу після візиту до лікаря пацієнти з доброякісним позиційним головокружінням повністю перестають відчувати симптоми. 

Записатися на прийом online на сайті:

Чи потрібні обстеження, коли в мене крутиться голова? 

Якщо йдеться про доброякісне позиційне головокружіння, то проводити додаткові обстеження немає потреби, достатньо просто звернутися до лікаря. У разі, якщо лікар під час огляду виявить загрозливі симптоми,  він одразу скерує пацієнта на потрібні обстеження. 

На просторах інтернету можна знайти багато неправдивої інформації про діагностику та лікування головокружіння, тому якщо ви відчуваєте симптоми, краще відразу звернутися до лікаря, який допоможе розібратися з даною проблемою, складе план діагностики та лікування. Це збереже Ваш час та здоров’я. 

Клініка IQMed. Допомагаємо Вам залишатися здоровими.

Помічаєте тривожні симптоми у себе чи близької людини

Звертайтеся! Лікарі IQMED у Львові допоможуть своєчасно виявити та вирішити проблему.

Обрані послуги0
Ви не обрали жодної послуги
Продовжити вибір
0