Медичний центр IQMED пропонує провести вашій дитині профілактику кашлюка, дифтерії та правця вакциною «Інфанрикс»
У своєму складі Інфанрикс® містить не тільки антигени дифтерійного та правцевого анатоксинів, а й компоненти клітинної стінки збудника кашлюку. На відміну від цільноклітинних вакцин (АКДП) такий спосіб виробництва дозволяє значно знизити реактогенність вакцини Інфанрикс®. Завдяки цьому діти легше переносять поствакцинальний період препарату Інфанрикс®, значно рідше страждаючи від лихоманки і болю в місці ін’єкції.
Покази до застосування :
- первинна вакцинація проти дифтерії, правця та кашлюку у дітей з 2 місяців;
- ревакцинація дітей, які раніше були імунізовані 3 дозами безклітинної кашлюково-дифтерійно- правцевої або цільноклітинної кашлюково-дифтерійно-правцевої вакцини
Після курсу вакцинації цільноклітинною кашлюково-дифтерійно-правцевою вакциною (АКДП) можливе введення наступних доз безклітинної кашлюково-дифтерійно-правцевої вакцини Інфанрикс® і навпаки.
Протипокази
- відома підвищена чутливість до будь-якого компонента цієї вакцини, а також в разі, якщо у пацієнта виникали симптоми підвищеної чутливості після попереднього введення вакцини Інфанрикс;
- виражена реакція (температура понад 40° С, гіперемія або набряк більше 8 см в діаметрі) або ускладнення (колапс або шокоподібні стани, що розвинулися протягом 48 годин після введення вакцини;
- безперервний плач, що триває 3 год і більше, що виник протягом 48 годин після введення вакцини;
- судоми, з наявністю або відсутністю гарячкового стану, що виникли протягом 3 діб після попереднього введення вакцини Інфанрикс;
- енцефалопатія, що розвинулася протягом 7 днів після попереднього введення вакцини, що містить компонент кашлюку. У цьому випадку курс вакцинації слід продовжувати дифтерійно-правцевою вакциною.
Особливі вказівки
Перед застосуванням вакцини Інфанрикс слід вивчити анамнез дитини, звертаючи увагу на попереднє введення вакцин і пов’язане з цим виникнення побічних реакцій, а також провести ретельний огляд дитини.
Введення вакцини Інфанрикс слід відкласти при наявності у дитини гострого захворювання, що супроводжується підвищенням температури. При інфекційному захворюванні у легкій формі вакцинацію Інфанрикс можна проводити після нормалізації температури.
Як і при введенні будь-яких інших вакцин, слід мати напоготові все необхідне для лікування можливої анафілактичної реакції на Інфанрикс. Тому вакцинований повинен перебувати під медичним наглядом протягом 30 хв після імунізації.
Інфанрикс слід застосовувати з обережністю у пацієнтів з тромбоцитопенією або з порушеннями системи згортання крові, оскільки у таких пацієнтів в / м ін’єкція може стати причиною кровотечі. Для запобігання кровотечі слід натиснути на місце ін’єкції, не розтираючи його, протягом не менше 2 хв.
ВІЛ-інфекція не є протипоказом до вакцинації за допомогою щеплення Інфанрикс.
При введенні вакцини Інфанрикс пацієнтам, які проходять курс імунодепресивної терапії, або пацієнтам з імунодефіцитними станами, адекватна імунна відповідь може бути не досягнута.
Наступні стани, що є протипоказами до введення цільноклітинних АКДП-вакцин, можуть бути віднесені до загальних заходів обережності при введенні Інфанрикс:
- температура тіла 40.5 ° С і вище протягом 48 годин після вакцинації, не пов’язана з іншими причинами, крім введення вакцини;
- колапс або шокоподібний стан (гіпотонічно-гіпореспонсивний епізод), що розвинулися протягом 48 годин після введення вакцини;
- безперервний плач, що триває 3 год і більше, що виник протягом 48 годин після введення вакцини;
- судоми (фебрильні або афебрильні), що виникли протягом 3 діб після вакцинації ;
Наявність фебрильних судом в анамнезі (в т.ч. в сімейному анамнезі) не є протипоказом до щеплень Інфанрикс, але вимагає особливої уваги.