Імунізація вакциною “Бустрикс”

(проти дифтерії, правця, кашлюку для дітей віком від 4-х років та дорослих)

965грн.

Кашлюк, дифтерія і правець — важкі інфекційні захворювання, що ведуть до серйозних наслідків. Вакцинація «Бустрікс» в Києві використовується, як бустерна імунізація (ревакцинація), для досягнення стійкого специфічного імунітету проти трьох інфекцій (АКДП).

Кашлюк — бактеріальна інфекція, що передається повітряно-крапельним шляхом і що викликає нападоподібний спазматичний кашель. У дітей кашлюк часто дає ускладнення у вигляді бронхіту і пневмонії. При тяжкому перебігу захворювання сильний кашель може стати причиною патологічних змін в області голосових зв’язок і гортані, розриву барабанної перетинки, появи гриж, крововиливів, порушення дренажної функції легень, ускладнень з боку нервової системи та ін.

Дифтерія — гостре інфекційне захворювання, для якого характерні місцевий запальний процес слизових (найбільш часто — верхніх дихальних шляхів), загальна інтоксикація організму і токсичне ураження серця, судин і нервової системи. Залежно від локалізації процесу бактерія може вражати очі, вуха, шкіру і статеві органи. Розвиток ускладнень пов’язаний з виділенням бактерією і впливом на організм найсильнішого дифтерійного токсину, що викликає паралічі серцевих і дихальних м’язів, діафрагми, розвиток міокардиту і невритів.

Правець — небезпечне інфекційне захворювання, при якому негативному впливу піддається нервова система. Характеризується гіпертонусом м’язів, сильними судомами, що приводять до розривів м’язів, переломів. Ускладнення правця — асфіксія і зупинка серця, а також сепсис (у маленьких дітей).

Особливості вакцини «Бустрикс»

«Бустрикс» (Boostrix, виробництво Бельгія) — комбінована вакцина, спрямована на вироблення імунітету проти правця, дифтерії та кашлюку. Вакцина складається з правцевого, дифтерійного анатоксинів та антигенів збудника кашлюка. «Бустрікс» належить до ацеллюлярних, очищенних, інактивованних вакцин, тому переноситься набагато легше. При цьому, сформований імунітет є стійким.

Інактивована вакцина містить компоненти, які повністю позбавлені здатності інфікувати, але зберегли властивість викликати імунну відповідь організму і сформувати імунітет проти захворювання.

Показання для вакцинації «Бустрікс»:

 • Ревакцинація дітей з 4 років.
 • Ревакцинація дорослих.
 • Повторна вакцинація для поїздок за кордон.
 • Вакцинація дітей і дорослих, про щеплення яких немає точної інформації.
 • Вакцинація осіб, які не завершили курс проти кашлюка, дифтерії, правця.
 • Вакцинація дорослих, яким потрібен захист від кашлюка (жінки, які планують вагітність, медичні працівники й т.д.).

Протипоказання до вакцинації «Бустрікс»:

 • Судомний синдром.
 • Епілепсія, енцефалопатія.
 • Аутоімунні захворювання.
 • Шок або колапс в анамнезі.
 • Індивідуальна непереносимість окремих компонентів «Бустрікс»;
 • Підвищення температури тіла понад 40 градусів після введення АКДП- вакцини.
 • Тимчасова тромбоцитопенія в анамнезі на введення вакцини від дифтерії, кашлюка та правця.
 • Наявність в анамнезі алергічної реакції на будь-яке щеплення від дифтерії, кашлюка та правця.
 • Кишкові інфекції, гострі респіраторні інфекції та інші захворювання, що супроводжуються підвищенням температури (вакцинацію можна провести після зниження температури до норми або після повного одужання).
 • Вакцинацію необхідно відкласти, якщо у пацієнта на даний момент спостерігається гостре захворювання з лихоманкою, хронічне захворювання в стадії загострення (в тому числі, алергії).

Фахівці відзначають, що щеплення «Бустрікс» може бути зроблене ВІЛ-інфікованим особам, а також при наявності незначної інфекції, судом в анамнезі або побічних ефектів від вакцинації у найближчих родичів. Крім того, вагітність і годування груддю не є абсолютними протипоказаннями проти вакцинації «Бустрікс». Доцільність використання препарату визначає лікар.

Ревакцинація

Ревакцинація — це повторне введення вакцини через певні періоди після первинної імунізації для підтримки поствакцинального імунітету. Вакцина «Бустрікс» містить зменшені дози всіх прищепних компонентів, тому не викликає важких наслідків і ускладнень після введення препарату.

Ревакцинація вакциною «Бустрікс» дає специфічний імунний захист проти дифтерії, правця та кашлюку терміном до 10 років. При вакцинації дітей у віці від 11 до 18 років, яким до цього не робилося щеплення проти дифтерії, правця та кашлюку протягом попередніх 5 років всього лише 1 доза «Бустрікс» індукує імунну відповідь проти хвороб. Такий же захист отримують особи старше 40 років, у яких не було відповідної вакцинації протягом останніх 20 років або зовсім не мають щеплень.

Вакцинація в клініці IQMED відрізняється безпекою, високим професіоналізмом медиків, безперечною якістю медичних препаратів та дотриманням режиму зберігання вакцини.

Як проводиться вакцинація?

Перед вакцинацією «Бустрікс» проводиться стандартна підготовка до щеплення: консультація у педіатра / терапевта, виключення протипоказань, антигістамінна терапія при відповідних показаннях. При необхідності може бути призначено додаткове обстеження в імунолога або алерголога клініки. У день щеплення слід уникати підвищеного фізичного навантаження, заняття в спортивних гуртках та секціях краще скасувати.

Вакцина «Бустрікс» вводиться внутрішньом’язово в дельтоподібний м’яз в положенні вакцинованого сидячи або лежачи.

Після введення «Бустрікс» протягом 30 хвилин за пацієнтом ведеться необхідне медичне спостереження. Прищепні кабінети клініки мають всі необхідні препарати й обладнання для надання допомоги та проведення протишокової терапії в разі розвитку алергії.

Протягом декількох днів після щеплення краще уникати місць скупчення великої кількості людей.

Переваги звернення до приватної клініки IQMED

Завдяки досвіду та професійності наші лікарі отримують високі рейтинги та вдячні відгуки від пацієнтів та їх родичів, які проходили курс лікування чи консультувалися в IQMED.

Використовуємо підхід до лікування, всебічно оцінюючи стан здоров'я людини, а не тільки наявні симптоми

Маємо експертність у роботі з розладами способу життя та ментальним здоров’ям

Пояснюємо ваш стан здоров'я, знаходимо медичні рішення та переконуємось у взаємному розумінні подальших кроків

Наші пацієнти не чекають: ми швидко записуємо до лікаря та приділяємо достатньо часу

Обрані послуги0
Ви не обрали жодної послуги
Продовжити вибір
0