Постковідна астенія

Постковідна астенія: що це таке та чому не варто зволікати з візитом до лікаря

Після перенесеного коронавірусу відчуття втоми зʼявляється набагато швидше, доводиться змушувати себе працювати, на виконання роботи витрачається набагато більше часу? У цьому дописі Ви знайдете інформацію про віддалені наслідки перенесеної коронавірусної інфекції, які можуть суттєво знижувати продуктивність праці, впливати на емоційний стан, а також погіршувати якість життя.

Згідно даних британського національного інституту здоровʼя основними симптомами COVID в гострій фазі, окрім гарячки та кашлю є загальна слабкість, біль голови та порушення смаку і нюху, що, очевидно, вказує на те, що основною мішенню вірусу окрім легень є ще і нервова система. 

Після того, як Ви подолали гостру фазу захворювання і більше не страждаєте від гарячки чи задишки зауважуєте, що не можете виконувати свої обов’язки на роботі: важко сконцентруватися, стали забуватися, а втома з’являється набагато швидше. Навіть побутові справи, такі як прибирання чи миття посуду можуть виснажити Вас.

Згідно даних ПЛР тесту – вірусу більше немає у Вашому організмі, але чому ж тоді Ви продовжуєте почувати себе хворим? 

Для цього стану введено спеціальний термін, який називається “Post COVID  syndrome”, або постковідна астенія, який включає набір скарг та симптомів, що розвиваються після або під час коронавірусної хвороби та тривають більше 12 тижнів. 

Основними з них є:

  • Загальна слабкість 63%
  • Біль чи дискомфорт у тілі 27%
  • Розлади сну 24%
  • Тривожні думки та знижений настрій 22%
  • Перебої в роботі серця 14%
  • Випадіння волосся 21%

Згідно даних різних групових досліджень, від 50 до 80% відсотків пацієнтів після отриманого негативного ПЛР тесту відчувають хоча б один із перелічених симптомів.  

Записатися на прийом online на сайті:

Чим небезпечний такий стан? 

Постійне відчуття слабкості і тривоги призводить до швидкого виснаження нервової системи, а порушення сну – до повної втрати працездатності. Як наслідок можуть розвинутись такі важні стани як генералізований тривожний розлад чи депресія, а це вже вже буде потребувати тривалого лікування. 

Що робити, якщо після перенесеного COVID-19  Ви відчули схожі симптоми? 

Не варто зволікати і затягувати з візитом до лікаря, оскільки часто, окрім простої астенії бувають і пізні ускладнення зі сторони серця і седин, такі як тромбози і аритмії. 

Під час огляду лікар зможе оцінити наявні симптоми, призначить необхідні обстеження, що допоможе уникнути небажаних ускладнень. Також дасть рекомендації щодо лікування та реабілітації, що значно пришвидшить одужання та дасть змогу повернутися до звичного життя. 

В нашій клініці лікарі мають досвід роботи з постCOVID-синдромом, і нададуть Вам необхідну консультацію та допомогу. 

Залишайтеся здоровими з “IQmed”!

 

Помічаєте тривожні симптоми у себе чи близької людини

Звертайтеся! Лікарі IQMED у Львові допоможуть своєчасно виявити та вирішити проблему.

Обрані послуги0
Ви не обрали жодної послуги
Продовжити вибір
0