info bil holovy

Біль голови

Чи знали ви, що біль голови – друга причина звернення за медичною допомогою у світі, а мігрень  включена до десятки захворювань, які наносять найбільші збитки економіці?

Для початку варто сказати, що біль голови може бути первинним, тобто самостійним захворюванням, та вторинним, тобто симптомом іншого, інколи небезпечного захворювання. На щастя, вторинний біль зустрічається набагато рідше ніж первинний. 

Хоча в світі вже давно існує класифікація болю голови, де найбільш поширеними типами є головний біль напруги і мігрень, і сьогодні нерідко можна зустріти пацієнта з неправильно встановленим діагнозом, таким як остеохондроз чи вегетосудинна дистонія. Це призводить до того, що пацієнт з болем голови в багатьох випадках не отримує належної допомоги, погіршується якість його життя та продуктивність праці. Всього цього можна уникнути, якщо вчасно звернутися за медичною допомогою. 

До якого лікаря необхідно звертатися? 

На сьогодні лікуванням болю голови займається лікар-невролог. Він допоможе визначити, який саме тип болю голови турбує пацієнта, а також проаналізує можливу наявність небезпечного захворювання. 

Чи потрібно робити обстеження при болю голови? 

Згідно міжнародних рекомендацій з лікування головного болю, для встановлення діагнозу достатньо клінічного інтерв’ю, тобто бесіди з пацієнтом, а також проведення неврологічного огляду. Звичайно, у разі виявлення у пацієнта небезпечних симптомів чи відхилень, лікар повинен скерувати пацієнта на додаткове обстеження. 

Як лікувати біль голови? 

Першим та найважливішим кроком є встановлення правильного діагнозу. Далі, залежно від діагнозу необхідно вірно підібрати медикаментозне лікування, оскільки терпіти біль голови у більшості випадків не варто. Важливе місце у процесі лікування посідає навчання пацієнта щодо того, як він самостійно може покращити свій стан. 

Сюди належить: визначення факторів, які викликають у нього біль, корекція сну та харчування, техніки релаксації м’язів та інші методи. Варто розуміти, що медикаменти не лікують біль, а лише допомагають його зменшити, тому потрібно індивідуально складати план лікування у кожному конкретному випадку. 

Біль голови може суттєво погіршувати якість життя, тому не варто зволікати з візитом до лікаря, який має досвід діагностики та лікування болю голови і допоможе вирішити дану проблему. 

У нашій клініці ви можете отримати консультацію невролога з приводу болю голови, пройти всі необхідні обстеження, та отримати покрокові рекомендації. 

IQMed – допомагаємо вам залишатися здоровими.