А може, другорядний? Правильно – біль голови, до речі.

Чи знали ви, що біль голови – друга причина звернення за медичною допомогою у світі, а мігрень включена до десятки захворювань, які наносять найбільші збитки економіці?

Отож:

Хто хоч раз у житті не промовляв, хоча б подумки: “Голова болить ниє, тисне, пульсує…”?

Якщо це було лише раз у Вашому житті – не марнуйте час на читання, але якщо це було не раз та не два, особливо, якщо головний біль повторюється із завидною регулярністю, якщо триває декілька годин, навіть днів, якщо призводить до втрати якості життя (втома, зниження працездатності, зміна настрою), тоді Вам необхідно виявити причину нездужання. 

Види головного болю

Для початку варто сказати, що біль голови може бути первинним, тобто самостійним захворюванням, та вторинним, тобто симптомом іншого, інколи небезпечного захворювання. На щастя, вторинний біль зустрічається набагато рідше ніж первинний.

Хоча в світі вже давно існує класифікація болю голови, де найбільш поширеними типами є головний біль напруги і мігрень, і сьогодні нерідко можна зустріти пацієнта з неправильно встановленим діагнозом, таким як остеохондроз чи вегетосудинна дистонія. 

Це призводить до того, що пацієнт з болем голови в багатьох випадках не отримує належної допомоги, погіршується якість його життя та продуктивність праці. Всього цього можна уникнути, якщо вчасно звернутися за медичною допомогою. 

Причини виникнення болю голови

Своєчасна діагностика сприяє ефективній “допомозі” собі під час загострень. Розуміючи причину, людина може направити зусилля на зменшення частоти, тривалості, інтенсивності цих станів. Або навіть може позбутися їх.

Головний біль – це симптом (прояв) різноманітних патологічних станів, наприклад:

  • мігрень;
  • остеохондроз чи перенапруження шийного відділу;
  • гіпертонічна хвороба;
  • порушення мозкового кровообігу (ішемічний інсульт, крововилив тощо);
  • онкологічні захворювання;
  • захворювання ЛОР органів;
  • стоматологічна патологія;
  • отруєння (гострі, хронічні інтоксикації);
  • стрес, перевтома;
  • порушення сну.

… і це лише малий перелік.

До якого лікаря необхідно звертатися?

На сьогодні лікуванням болю голови займається лікар-невролог. Він допоможе визначити, який саме тип болю голови турбує пацієнта, а також проаналізує можливу наявність небезпечного захворювання.

Записатися на прийом online на сайті:

Чи потрібно робити обстеження при болю голови?

Згідно міжнародних рекомендацій з лікування головного болю, для встановлення діагнозу достатньо клінічного інтерв’ю, тобто бесіди з пацієнтом, а також проведення неврологічного огляду. Звичайно, у разі виявлення у пацієнта небезпечних симптомів чи відхилень, лікар повинен скерувати пацієнта на додаткове обстеження. Це може бути: Узд судин голови та шиї, МРТ або КТ головного мозку, Електроенцефалографія тощо.

Як лікувати біль голови?

Частіше за все при головному болі людина самостійно приймає знеболювальне (впізнали себе;). Це швидкий та маловитратний (в сенсі часу, зусиль та грошей) варіант “вирішення проблеми”. Але чи дійсно це так?

Першим та найважливішим кроком є встановлення правильного діагнозу. Далі, залежно від діагнозу необхідно вірно підібрати медикаментозне лікування, оскільки терпіти біль голови у більшості випадків не варто. Важливе місце у процесі лікування посідає навчання пацієнта щодо того, як він самостійно може покращити свій стан. 

Сюди належить:

  • визначення факторів, які викликають у нього біль;
  • корекція сну та харчування;
  • техніки релаксації м’язів та інші методи.

Варто розуміти, що медикаменти не лікують біль, а лише допомагають його зменшити, тому потрібно індивідуально складати план лікування у кожному конкретному випадку. 

Біль голови може суттєво погіршувати якість життя, тому не варто зволікати з візитом до лікаря, який має досвід діагностики та лікування болю голови і допоможе вирішити дану проблему. 

Іноді своєчасне звернення та обстеження допомагає уникнути інвалідизації та навіть смерті.

У нашій клініці ви можете отримати консультацію невролога з приводу болю голови, пройти всі необхідні обстеження, та отримати покрокові рекомендації. 

Найкращий час, щоб подбати про здоров’я – зараз! Не зволікай – записуйся до лікаря-невролога в Клініку IQMED:

IQMed – допомагаємо вам залишатися здоровими.

 

Помічаєте тривожні симптоми у себе чи близької людини

Звертайтеся! Лікарі IQMED у Львові допоможуть своєчасно виявити та вирішити проблему.

Обрані послуги0
Ви не обрали жодної послуги
Продовжити вибір
0